2020-2021 m.m.


Edukacinis užsiėmimas “Inkilų kėlimo diena” ŠU Botanikos sode

Spalio 1 dieną 3b klasė su mokytojomis L. Anučauskyte ir G. Grigaitiene dalyvavo ŠU Botanikos sodo organizuotame edukaciniame užsiėmime „Inkilų kėlimo diena“, kurioje botanikos sodo vadovas Martynas Kazlauskas rodė įvairius inkilus paukščiams, vabalėliams, šikšnosparniams, daugiabučius ir kitokius, bei domėjosi, ar vaikai žino, kas juose gali gyventi. Vėliau bandėme atpažinti paveikslėliuose pavaizduotus paukščius. Paaiškino, kodėl inkilai keliami rudenį, parodė kaip juos prižiūrėti. Mokiniai domėjosi, ar paukščiai gyvena senuose, suskilusiuose inkiluose. Taip pat sužinojome, kad vienas inkilas bus ypatingas, jame įmontuotos kameros pagalba internete bus galima stebėti inkile apsigyvenusių paukščių šeimyną. Tuomet, nešini ilga kartimi, inkilais ir kopėčiomis, ieškojome patikusių medžių inkilams įkelti. Atlikę visus darbus vaišinomės arbata ir obuoliais. Dėkojame Martyno ir Pijaus tėčiams, kurie pagelbėjo gaminant namelius paukšteliams.

Mokinių nuotaikos rodė, kad jiems labai patiko edukacinė veikla, bei pažadėjo ir kitąmet dalyvauti keliant inkilus.

3b klasės auklėtoja Ligita Anučauskytė


2020-09-22-10-05 vyko labdaros-paramos akcija "Į pagalbą keturkojui draugui",kurios metu P-9 klasių mokiniai aukojo maistą  ir pinigus VŠĮ "Binada" augintiniams."Binados" vadovė Adelė Levanienė liko maloniai nustebinta gausiomis ir įvairiomis dovanomis:sausas ir šlapias maistas,kraikas,skanukai,drabužėliai ir pinigėliai.Visas šias gėrybes 8 a klasės mokiniai pristatė spalio 5 d. į "Binadą".Akcija organizuota gyvūnų globos dienai paminėti. Visa"Dermės"mokyklos bendruomenė įsijungė į šią akciją.Dėkojame  vadovės Adelės Levanienės vardu aktyviausiems jos dalyviams.  


2019-2020 m.m. 

Vasario 13 d. 2b klasės mokiniai vyko į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale organizuotą viktoriną „Ar aš pažįstu Lietuvą?“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - Vasario 16-ajai. Mokinius viktorinai paruošė mokytojos L. Anučauskytė ir G. Giedraitienė.

Vaikams rodomose skaidrėse atsispindėjo klausimai apie Lietuvos vadovus, Lietuvos simbolius, šventes. Lietuvos valstybės mokiniai ieškojo Europos sąjungos žemėlapyje.

Viktorinos pabaigoje diplomais apdovanoti pirmų trijų vietų laimėtojai Martynas V. , Erlandas S. ir Emilija R., geriausiai žinoję ir tiksliausiai atsakę į klausimus. Kiti mokiniai gavo paguodos prizus ir Lietuvos vėliavėles.

Bibliotekoje mokinius sudomino eksponuota globos namų „Goda“ kūrybinių darbų paroda „Virsmas“.

2 b klasės auklėtoja Ligita Anučauskytė 

 

Sausio 22 d. 7b ir 10a kl. pedagogės J.Balsevičienė, I. Domkuvienė savo ugdytiniams organizavo profesinio veiklinimo dieną Kauno Taikomosios dailės mokykloje. 

Bendradarbiaujant, su mūsų mokyklos buvusiu mokiniu, Kornelijumi Petrausku bei KTDM pedagogais, mokiniai  turėjo galimybę ne tik susipažinti su mokykla bei joje vykdomomis profesinio mokymo programomis (baldžiaus, fotografo, interjero apipavidalintojo, vizualinės reklamos gamintojų), bet ir dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose.

Tiek iš mokinių susidomėjimo bei aktyvaus dalyvavimo praktinėse veiklose, tiek iš jų nuotaikos galėjome spėti, kad išvyka jiems patiko ir paliko labai didelį įspūdį.

  

Gruodžio 17 d. 2b klasės mokiniai su mokytojomis L. Anučauskyte ir G. Grigaitiene vyko į Šiaulių valstybinę mokesčių inspekciją. Vizito metu darbuotojos papasakojo, kas yra juridinis ir fizinis asmuo, kaip pasiėmus apsilankymo kvitą klientai patenka į reikiamą kabinetą.

Pamokoje „Mokesčių ABC“ mokiniai išsiaiškino kuo skiriasi įmokos ir mokesčiai, kokius mokesčius mokame ir kam jie skirti, kokios mes turime naudos iš mokesčių. Sudomino KEISTI mokesčiai, kurie buvo mokami anksčiau ir kokius moka dabar (barzdos, langų, šešėlio, gipso). Valandėlės metu mokiniai domėjosi, ką turi mokėti mokesčių inspekcijos specialistai.

  

Gruodžio 3 d. 4a , 5a klasių mokiniai su auklėtojomis  V. Čiomėniene, M. Kateiviene lankėsi parduotuvėje ,,Kubas“ ir susipažino su pardavėjo profesija. Parduotuvės vedėja papasakojo apie pardavėjo profesiją, apie tai, kokius gebėjimus ir charakterio savybes reikia turėti norint būti pardavėju. Mokiniai apsilankė parduotuvės tarnybinėse patalpose, susipažino, kur laikomi maisto produktai. Parduotuvės vedėja supažindino su  maisto prekių galiojimo terminais : ,,geriausias iki“, ,,tinka iki“. Mokiniams ypač patiko per vaizdo kameras stebėti parduotuvės salę, pirkėjus. Profesinio veiklinimo užsiėmimas visiems labai patiko, mokiniai patobulino pažinimo, socialines, bendravimo kompetencijas. 


Gegužės 10 d. 3a klasės mokiniai su pedagogėmis V. Čiomėniene, L. Gutauskiene ir tėveliais lankėsi  Šiaulių geležinkelio muziejuje ir susipažino su geležinkelininko profesija. Vaikus pasitiko muziejaus gidė.    Šiame muziejuje veikia dvi ekspozicijos: lauko ir vidaus. Lauko ekspozicijoje vaikai apžiūrėjo garvežius, vagonus, drezinas, garvežio apsisukimo ratą, svarstykles, metalines kelio pabėgių atkarpas.  Vėliau pažintis su geležinkeliu tęsėsi muziejaus patalpose. Čia pristatoma Šiaulių geležinkelio istorija. Tai:  dokumentai, telegramos, prietaisai, įrankiai, geležinkelininkų uniformos, tarpukario bilietų kasa. Mokiniams ypatingai didelį įspūdį paliko vaizdus traukinių maketas. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo saugaus elgesio filmuką, komposteravo bilietus, sprendė kryžiažodį, spalvino traukinukus ir sužinojo, koks sunkus geležinkelininko darbas. Visiems buvo įdomu ir naudinga. 


2019 balandžio 18 d. Šiaulių logopedinės mokyklos 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 6a, 6b, 7, 9a, 9b klasių mokiniai, pedagogai ir mokinių šeimos nariai, bendradarbiaujant su Šiaulių miesto Jaunųjų gamtininkų centru, aktyviai dalyvavo jau tradicine tapusioje savanoriškoje pilietiškumo ir gamtosauginėje aplinkos tvarkymo akcijoje "Darom ir gamta mums padėkos 2019" prie šiauliečių mėgiamo ir dažnai lankomo Salduvės piliakalnio.

Akcijos metu organizuotai buvo renkamos šiukšlės aplink piliakalnį ir jo papėdėje. Gamtininkų centras dalyviams parūpino šiukšlių maišus ir pirštines, o mes pasirūpinome tinkama apranga ir patogia avalyne, vandeniu ir užkandžiais bei puikia nuotaika. Gamta buvo dosni mūsų darbui palankiu ir šiltu pavasarišku oru!

 

Visi plušėjome atsakingai ir surinkome daugiau nei dešimt 160 l talpos maišų šiukšlių (popieriaus, plastiko ir stiklo taros) bei 5 automobilio padangas, 3 automobilines sėdynes ir t.t. Visa tai palikome automobilių stovėjimo aikštelėje Salduvės piliakalnio papėdėje, o akcijos organizatoriai pasirūpino jų išvežimu.

Nors ir pavargę, bet didžiuodamiesi nuveiktu darbu, apdovanoti „Akcijos dalyvio medaliais“ ir saldžiomis dovanėlėmis bei įamžinę turiningai ir prasmingai praleisto laiko gamtoje akimirkas, skubėjome visi į namus, džiaugtis atostogomis ir laukti gražiausios pavasario pabudimo šventės, šv.Velykų!

Iki susitikimo akcijoje "Darom ir gamta mums padėkos 2020"

Akcijos iniciatorės ir organizatorės 2a klasės auklėtoja Ilona Garalevičienė,

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Violeta Matakienė 


Balandžio 11 d. 2b ir 9a kl. mokiniai kartu  su auklėtojomis J. Balsevičiene, J. Kravčenkiene lankėsi Šiaulių apskrities VPK Policijos muziejuje. Profesinio veiklinimo užsiėmime Šiaulių apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas supažindino mokinius su policijos pareigūno darbo subtilybėmis. Vaikams ne tik papasakojo apie policininkų darbą, bet leido daugelį veiklų išbandyti praktiškai. Mokiniams rūpėjo viską paliesti, norėjosi ir greitojo reagavimo būrio šalmą pasimatuoti, ir skydą bei neperšaunamą liemenę pakilnoti, ir tramdomojoje kėdėje pasėdėti. Pareigūnas pabrėžė, kad norint tapti policininku, būtina gerai mokytis ir daug sportuoti. Mokiniai už įdėmų klausymąsi ir teisingus atsakymus, buvo apdovanoti prizais. Vaikams šis pažintinis vizitas labai patiko. Grįžę į mokyklą, antrokai noriai dalinosi teigiamais įspūdžiais, ir net nupiešė, tai kas labiausiai įsiminė.  O Kristupas su Beatriče sakė, kad taps policininkais! 


Šiaulių logopedinės mokyklos 2a klasės mokiniai 2019 m. balandžio 8 d. dalyvavo "Aušros" muziejaus edukacijoje „Molinukai. Švilpukai“, kurios metu susipažino su keramikos amatu ir darbo procesu, mokėsi  lipdyti ir kurti paukštelį iš molio, lavino mandagaus elgesio viešose vietose įgūdžius. Edukacijos metu vaikams talkino ir fotografavo veiklos akimirkas Šiaulių Jovaro progimnazijos 8d klasės savanorės Dominyka Svilytė ir Mantė Striogaitė.Visi patyrė daug teigiamų emocijų!

Informaciją parengė 2a klasės auklėtoja Ilona Garalevičienė


2019 m. kovo 20 dieną 2a klasės mokiniai ir jų tėveliai aktyviai dalyvavo socialinėje - pilietinėje veikloje, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos organizuotame Pasaulinės žemės dienos renginyje. Antrokai kartu su auklėtoja ir tėveliais iš antrinių žaliavų konstravo „bites“ ir dalyvavo akcijoje „Bičių spiečius“ prie Talkšos ežero, atkreipdami miesto visuomenės dėmesį į bičių išsaugojimo problemą.  

Renginio metu klausėmės muzikos, auklėtinių tėveliai organizavo žaidimus – ratelius, o vaikai turėjo galimybę betarpiškai pabendrauti su Šiaulių miesto meru Arūnu Visocku, kuris patarė vaikams, kaip lengviau būtų įsiminti miesto gimtadienio datą ir išmokė žaidimą „Didelis vabalas, mažas vabalas“, kurį žaidė drauge su jais, o vaikai grįžę į mokyklą noriai dalinosi teigiamais įspūdžiais apie tai visą dieną!

Informaciją parengė 2a klasės auklėtoja Ilona Garalevičienė

Šių metų kovo 12 d.  2b ir 9a kl. mokiniai kartu su auklėtojomis J. Balsevičiene, J. Kravčenkiene lankėsi ŠLM Ikimokyklinio ugdymo skyriuje. ,,Žirniukų“ grupėje organizuotas edukacinis užsiėmimas ,,Ir mazi ir dideli, žaidžiame visi kartu“ . Antrokai sekė pasaką ,,Ropė“, į vaidinimą įtraukė ir darželinukus. Devintokai mokė naujų žaidimų, skatino pažinti spalvas. Smagu, kad žaisdami vaikai ir susipažino, ir drąsiai bendravo. Ačiū priešmokyklinio ugdymo mokytojai  Živilei Jarašūnienei už šiltą priėmimą. Mokiniams labai patiko žaisti su darželio vaikais. Visi patyrė daug teigiamų emocijų.


Šių metų kovo 7 d. 3a, 4a klasių mokiniai su auklėtojomis V. Čiomėniene ir M. Kateiviene dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmime, kuris vyko kirpykloje ,,Grožio startas“. Kirpėja Virginija mokinius supažindino su kirpyklos įranga, darbo įrankiais, pademonstravo, kaip atliekamas kirpimas. Mokiniai sužinojo, kad kirpėjas kerpa, dažo, garbanoja plaukus, modeliuoja šukuosenas, atlieka įvairias plaukų priežiūros procedūras, profesionaliai aptarnauja klientus. Kirpėjo profesija tampa populiari, nes kirpėjo paslaugų reikia visiems. Kirpėja Virginija pasiūlė rinktis šią specialybę, jei esi komunikabilus, paslaugus, darbštus, sąžiningas. Mokiniams šis pažintinis vizitas labai patiko.

 

2019 vasario 27 d. Šiaulių logopedinės mokyklos 2a klasės mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukacijoje „Užgavėnių kaukės“ Žaliūkių malūnininko sodyboje, kurios metu sužinojo šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, įvairius prietarus ir burtus, pasigamino charakteringas kaukes (papjė mašė technika), po kuriomis pasislėpę per Užgavėnes „vijo žiemą iš kiemo“, bei lavino bendravimo, bendradarbiavimo ir mandagaus elgesio viešose vietose įgūdžius.  

Edukacijos metu, jau ne pirmą kartą, vaikams talkino ir fotografavo veiklos akimirkas Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos savanorės. Šį kartą veikloje aktyviai  dalyvavo 3d klasės mokinės Justė Damarodaitė, Abigailė Cibulskaja ir Kamilė Žilinskaitė. Nuoširdžiai dėkojame savanorėms už pagalbą ir teigiamas emocijas!

Informaciją parengė 2a klasės auklėtoja Ilona Garalevičienė


Šių metų sausio 7 ir 14 dienomis 5a, 5b ir 6a, 6b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis A.Kulikauskiene, R.Šukiene, D.Valiūnaite ir V.Kučiene lankėsi ŠPRC prekybos ir verslo skyriuje. Profesinio veiklinimo užsiėmimų mokytoja J.Jasnauskaitė supažindino  mūsų mokinius su galimybe ir sąlygomis mokytis šių specialybių: kelionių agento, elektroninės prekybos agento (nuotoliniu būdu), prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjo, padavėjo barmeno, kasininko, konditerio, logisto ekspeditoriaus, virėjo. Mokytoja įdomiai pasakojo, aprodė mokymo klases su modernia įranga, praktikos sales, kabinetus, biblioteką. Pristatė ŠPRC prekybos ir verslo skyriaus teikiamas paslaugas, laimėjimus ir pasiekimus. Mokiniams šis pažintinis vizitas patiko, keletas pageidavo tęsti mokymąsi šiame centre. 


Spalio mėnesį vyko respublikinis piešinių konkursas ,,Einu atsargiai“. (Organizatorius auklėtoja Janina Balsevičienė, partneriai: Šiaulių regiono keliai vyr. specialistas Antanas Vaidonavičius, auklėtoja Joana Kravčenkienė) Konkurse dalyvavo P-9 klasių mokiniai. Buvo pakviestas Šiaulių VPK .„Amsis“. Mokiniai įtvirtino žinias apie saugų elgesį gatvėje, priminta  atsakomybė už savo elgesį kelyje.  ,,Amsiui“ pristatė savo piešinukus ir buvo apdovanoti atšvaitais, lankstinukais.

2018 gruodžio 17 d. Šiaulių logopedinės mokyklos 2a klasės mokiniai dalyvavo AB "Rūta"  organizuotoje edukacijoje „Linksmoji laboratorija“, kurios metu sužinojo, kaip atsiranda įvairių skoninių šokoladiniai saldainiai ir patys trumpam tapo „konditeriais“ pasigamindami rankų darbo skanėstų, kuriais vaišinosi kartu su šeimos nariais kalėdiniu laikotarpiu.

Edukacijos metu, jau ne pirmą kartą, vaikams talkino ir fotografavo veiklos akimirkas Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientės savanorės Gabrielė Šaprunskytė ir Dovilė Remeikaitė. Visi mokėsi bendrauti, bendradariauti ir patyrė daug teigiamų emocijų!

Informaciją parengė 2a klasės auklėtoja  

Ilona Garalevičienė


2018 m. spalio mėn. auklėtojos Ilona Garalevičienė, Joana Kravčenkienė, Viliūnė Čiomėnienė kartu su savo auklėtiniais dalyvavo jau kelintus metus iš eilės bendrovės „Malsena“ organizuojamame respublikiniame konkurse ,,Prisiviriau košės“.

Linksmai ir išradingai buvo paminėta Košės diena Šiaulių logopedinės mokyklos stadione.  Renginio metu, bei ruošdamiesi konkursui, valandėlių metu, 2a, 2b, 3a klasių mokiniai ugdėsi teisingą požiūrį į sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą. Visi kartu įsitikinome, kad sveikas maistas yra skanus, o mankšta gali būti linksma!

Auklėtojoms akcijos metu talkino Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientės savanorės Gabrielė Šaprunskytė ir Dovilė Remeikaitė.

Labai džiaugėmės, kai patekome į organizatorių nominuotų ir ,,Malsenos“ produkcijos rinkiniais apdovanotų dalyvavusių konkurse Lietuvos mokyklų penketuką!

Tikimės, kad ši akcija taps tradiciniu sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą skatinančiu ir mokinių karjeros kompetencijas ugdančiu mokyklos renginiu, įtauksiančiu vis daugiau mokyklos bendruomenės.


Informaciją parengė pradinių klasių auklėtojos  

Ilona Garalevičienė, Joana Kravčenkienė, Viliūnė Čiomėnienė