Pasaulinė diena be tabako – gegužės 31

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Pasaulinės dienos be tabako tikslas – saugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo keliamų pavojų.
Š. m. gegužės 14 d. „Dermės“ mokyklos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Tau to nereikia“, kurioje pagilino savo žinias apie rūkymo žalą. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais. Mokiniai taip pat žiūrėjo prevencinį filmuką apie elektroninių cigarečių žalą ir vietoj garų ar dūmų linksmai pūtė balionus.
Rūkymas yra vienas populiariausių žalingų įpročių visame pasaulyje ir nors apie rūkymo daromą žalą mūsų organizmui yra žinoma, milijonai žmonių kasdien naudoja įvairius tabako gaminius. Šiais laikais itin populiarios yra elektroninės cigaretės, ypač jaunimo tarpe. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažįsta, kad nors el. cigarečių ilgalaikis poveikis dar nėra gerai ištirtas, atlikti tyrimai rodo žalingą poveikį širdžiai ir plaučiams. Nikotinas yra psichoaktyvioji medžiaga, sukelianti stiprią priklausomybę. PSO duomenimis, niekada nerūkę nepilnamečiai, vartojantys elektronines cigaretes su nikotinu, yra du kartus dažniau linkę vėlesniame gyvenime pradėti rūkyti tabako cigaretes. Nikotino turinčių gaminių vartojimas neigiamai veikia vaikų ir paauglių smegenų vystymąsi, gali sukelti mokymosi bei nerimo sutrikimų.

Vienintelis asmens sveikatai naudingas pasirinkimas yra iš viso nerūkyti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Vaišvilė 

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian