AKTYVUMO VALANDĖLĖ „JUDU, TODĖL SVEIKAS ESU“

     Fizinis aktyvumas – griaučių raumenų sukelti judesiai, kuriuos atliekant energijos suvartojimas yra didesnis negu ramybės būsenoje: padidėja širdies susitraukimo dažnis, parausta veido oda, suintensyvėja kvėpavimas ir prakaitavimas.

     Fizinio aktyvumo nauda nenuginčijama. Jis stimuliuoja augimo procesus, tobulina judėjimo ir atramos aparato funkcijas: didėja raumenų masė, pakinta sąnarių ir raiščių tamprumas, sustiprėja augančio vaiko kaulai, kurie tampa atsparesni lūžiams, lavėja ištvermė, lankstumas ir kitos fizinės ypatybės. Tyrimai rodo, kad dauguma Lietuvos mokinių nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Tai negatyviai veikia jų augimą ir vystymąsi.

     Svarbiausia – ugdyti vaikų poreikį būti fiziškai aktyvesniems ir siekti, kad tai taptų neatskiriama jų kasdienio gyvenimo dalimi. Todėl reikia su mokiniais kalbėtis, drąsinti ir skatinti jų norą išbandyti naujas aktyvumo formas.

     2023 m. spalio 17 d. „Dermės“ mokyklos ketvirtokai dalyvavo fizinio aktyvumo valandėlėje „Judu, todėl sveikas esu“. Mokiniai mankštinosi, lavinosi pusiausvyrą, koordinaciją, ištvermę.

 

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Vaišvilė

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian