Audringos Užgavėnės ir skanieji „Dermės“ blynai

Pajūryje siautė audra, o prie Žaliūkių malūno šurmuliavo Užgavėnės. Šiaulių „Dermės“ mokyklos komanda pučiant stipriam vėjui kepė blynus ir vaišino persirengėlius. Mielinių blynų kvapas priviliojo ir miestelėnus, kurie ištvermingai laukė skaniųjų blynų, kurių kepimą itin apsunkino stiprus vėjas.

Žinoma, mes, Ilona, Ligita, Jūratė, nepasidavėme ir kovingai bei linksmai kepėme blynus ir kalbinome atėjusius prie mūsų blyninės.

Susirinkusius švęsti Užgavėnių linksmino folkloriniai ansambliai. Galų gale įvyko visų ilgai laukta audringa Lašininio ir Kanapinio kova, buvo sudeginta gražioji Morė. Pavasaris įveikė žiemą, šviesa – tamsą, triukšmas – tylą!

Temstant visi – linksmintojai ir miestelėnai – pradėjo skirstytis į namus, palikome svetingą sodybą ir mes. Žmonės dėkojo už skanius blynus – vieni sakė, kad retai tokius kepantys, o kiti minėjo, kad nemoka užsimaišyti tokios tešlos.

Dėkoju virėjai Birutei Penikienei už nesibaigiančią blynų tešlą, komandai už pasiryžimą kepti blynus ekstremaliomis sąlygomis.

Šiaulių „Dermės“ mokykla eilinį kartą parodė dėmesį etninei kultūrai, kuri be linksmosios ir išradingosios Užgavėnių šventės neįsivaizduojama.

Auklėtoja metodininkė

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian