Dėl gaisrų prevencijos atvirose vietose

DĖL GAISRŲ PREVENCIJOS ATVIROSE TERITORIJOSE

Prašome Jūsų tarpininkavimo sprendžiant Šiaulių mieste ir rajone šiuo metu aktualia tapusią problemą – sausos žolės deginimą atvirose teritorijose.

Nuo liepsnojančios žolės ugnis, genama vėjo, neretai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, todėl tokių gaisrų padariniai būna neprognozuojami ir skaudūs, padaroma didelė žala gamtai. Deginant žolę žūsta ne tik augmenija ir gyvūnija, sunaikinami žmonių statiniai, tačiau pasitaiko ir žmonių aukų.

Ugniagesių gelbėtojų vardu norime paprašyti Jūsų, kad pedagogai paragintų vaikus nedeginti sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų, ražienų ir kitų pasėlių, paaiškintų jiems apie skaudžias tokių žaidimų pasekmes ir taikomas įstatymuose numatytas poveikio priemones bei sudrausmintų pastebėjus juos deginant sausą žolę.

Taip pat primename, kad iškylaujant gamtoje būtina laikytis elementariausių aplinkos apsaugos ir gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų – laužus leidžiama kurti tik nustatytose vietose, taip pat privačios nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose, savininko nustatytose vietose, jei tai neuždrausta kitais teisės aktais, draudžiama palikti be priežiūros besikūrenančius laužus. Smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu, smėliu, žemėmis.

Sutelkę jėgas pasistenkime saugoti žmones jų turtą ir gamtą.

Viršininkas

Paskutinio atnaujinimo data – 2021-07-19
LithuanianEnglishUkrainian