Matematika – tai įdomu. Taikome STEAM ugdymo metodą

ŠIAULIŲ APSKRITIES PRADINIO UGDYMO SKIRTINGŲ GEBĖJIMŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA
„MATEMATIKA – TAI ĮDOMU. TAIKOME STEAM UGDYMO METODĄ”

2024 m. kovo 27 d. Šiaulių „Dermės“ mokykloje organizuota Šiaulių apskrities pradinio ugdymo skirtingų gebėjimų mokinių konferencija „Matematika – tai įdomu. Taikome STEAM ugdymo metodą”, kurios tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių bendradarbiavimą kartu atliekant tiriamąją veiklą ir dalijantis gerąja patirtimi STEAM ugdymo srityje, įtraukiant skirtingų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.
Konferencijoje dalyvavę mokiniai iš Šiaulių miesto ir rajono mokyklų dalinosi patirtimi. Mūsų mokyklos ketvirtokai Faustas ir Edvinas skaitė pranešimą „Matematika ir STEAM veiklos ketvirtose klasėse“. Šiaulių „Medelyno“ mokyklos 3 klasės mokinė Mona skaitė pranešimą „Žaidžiame matematiką“, pademonstravo, kokias savo pagamintas priemones naudoja ir kaip dirba grupėse. Visus sudomino Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos antrokų pranešimas „Mažasis architektas“. Mokiniai papasakojo, kokių profesijų žmonės kuria miestą, parodė savo sukurtą saugiausią traukinį, miesto apželdinimo projektą, atliko bandymą ir pademonstravo pastato atramų tvirtumą. Šiaulių „Dermės“ mokyklos 2 klasės mokinėms Paulinai ir Vitalijai patinka ieškoti, tyrinėti, atrasti, eksperimentuoti. Mokinės parodė bandymus su sniegu. Mokiniai susidomėję stebėjo Šiaulių rajono Voveriškių mokyklos ketvirtokų eksperimentą „Trispalvė kitaip“, kurio tikslas – pagaminti trijų spalvų tirpalus ir patikrinti, ar susimaišo skirtingo tankio skysčiai. Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos trečiokai mokosi naudodami įvairias kompiuterines programas, atlieka daug praktinių užduočių. Mūsų mokyklos pirmokai drąsiai ieško geometrinių figūrų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Jų atradimus ir pranešimą „Geometrinės figūros aplink mus“ skaitė 1 klasės mokinė Eslanda. Įdomiais atradimais pasidalijo ir mūsų mokyklos antrokai Gustė ir Mantas, jų pranešimas – „Simetrija“. Daugelis konferencijos dalyvių sužinojo, kad egzistuoja ir „sausas“ ledas. Apie šio ledo išdaigas pasakojo Šiaulių „Dermės“ mokyklos trečios klasės mokinės Urtė ir Gabija. „Linksmojo kubo“ paieškomis pasidalijo pirmokės Vakarė ir Viltė.
Konferencijoje įgyvendinome iškeltus uždavinius: ugdėme matematinius gebėjimus; formavome mokinių tiriamosios veiklos ir kritinio mąstymo įgūdžius; skatinome mokinius dalintis gerąja patirtimi ir pristatyti patyriminę veiklą ugdymo procese; mokėme suvokti matematikos svarbą savo ir kitų gyvenime.

Mokytojos Giedrė, Nida, Inga 

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian