Mokymai „Pirmoji pagalba“

Lapkričio – gruodžio mėnesį ketvirtokams vyko pirmosios pagalbos mokymai, kurių metu jie sužinojo kaip iškviesti greitąją pagalbą, mokėsi pirmosios pagalbos veiksmų sekos, kaip įvertinti pagrindinius gyvybės požymius. Vaikai mokėsi tvarstymo būdų, kaip stabdyti kraujavimą, kaip elgtis žmogui užspringus. Mokiniai ne tik atliko užduotis knygelėse „Pirma pagalba“, bet ir praktikavosi vieni ant kitų.

Įvykus nelaimingam atsitikimui greitosios pagalbos medikai ne visada suspėja greitai atvykti į nelaimės vietą, todėl nelaimingo atsitikimo baigtis iš esmės priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kuris tuo metu yra šalia nukentėjusiojo. Labai svarbios pirmosios 10 minučių, kurios gali būti lemiamos žmogaus gyvybei.

Įvykus nelaimingam atsitikimui, svarbu nepasimesti, neišsigąsti, apsaugoti save, aplinkinius ir suteikti nukentėjusiajam pagalbą, kol atvyks medikai. Pirmoji pagalba – tai paprasti tikslingi veiksmai, naudojant turimas pirmosios pagalbos teikimo priemones, siekiant išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę ar sustabdyti sveikatai žalingus veiksmus. Labai svarbi yra pirmosios pagalbos veiksmų seka. Jai atsiminti naudojama formulė P–P–P (Patikrink, Paskambink, Padėk). Svarbiausias tikslas yra išsaugoti nukentėjusiojo žmogaus gyvybę. Svarbu atpažinti pavojingą būklę, iškviesti medikus (skambinti 112), įvertinti pagrindines gyvybines funkcijas – sąmonę, kvėpavimą ir nedelsiant pradėti žmogų gaivinti (jeigu tai reikalinga).

Jei nukentėjusysis sąmoningas (atsako į mūsų klausimus, juda, reaguoja), reikia apžiūrėti ar nėra kraujavimo, žaizdų, kitų sužalojimų. Nukentėjusio žmogaus būklė bet kada gali pasikeisti, todėl labai svarbu bendrauti su nukentėjusiuoju, jį šnekinti, stebėti kvėpavimą, kol atvyks greitoji pagalba.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Rasa Vaišvilė

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian