„Mūsų Žemė – tai didelis vieškelis, o mes, žmonės, – keliautojai.“ (H. Heinė)

Kovo 16-ąjai – knygnešio dienai paminėti, vyko veiklos, kurių metu Mokinių tarybos nariai gamino knygų skirtukus, ieškojo minčių ir sentencijų apie knygas, skaitymą ir jas užrašė ant pagamintų knygų skirtukų. Diplomai ir knygų skirtukai buvo įteikti aktyviausiai skaitančioms klasėms: 1a ir 3b. Organizatoriai: R. Kavaliauskienė, I. Miniauskienė, L. Bielskienė. 

Š. m. kovo 20 d. mokyklos šokių kolektyvas „SPARNAI” (vadovė Arnolda Kapačinskienė) dalyvavo respublikiniame šokio festivalyje – konkurse „Pavasarinė šokio pynė”. 2 grupė su šokiu „Oki doki” pelnė II vietą, 3 grupė su šokiu „Pingvinai” – III vietą. Sveikiname!

Viešojo skaitymo konkursas ,,Jie nešė šviesą ant pečių“

 Skaitymas – labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Jis mažina stresą, formuoja dvasiškai brandesnę, labiau apsišvietusią, kultūringą ir socialiai vertingą asmenybę, bet svarbiausia – skaitymas – tai informacijos ir komunikacijos perdavimo  priemonė, ugdanti kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatinanti protinę veiką, kalbos įgūdžius, padedanti ugdyti dėmesio koncentraciją. 

   9 mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių viešojo skaitymo konkurse „Jie nešė šviesą ant pečių“, kuris buvo skirtas knygnešio dienai paminėti. Mokinius ruošė mokytojos N. Zikienė, R. Vyšniauskienė, R. Ledauskienė, auklėtojos L. Strazdauskienė, J. Biliūnienė ir logopedės J. Žukauskienė, V. Šimaitienė. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis.

     Skaitydamas žmogus auga, mokosi, pasaulį ir save suvokia giliau ir plačiau. Todėl gyvenkime skaitydami – tegul kelionė su knyga niekada nesibaigia!

 

                                                                        Mokytojos Nida, Renata, Rimutė

Ką daryti, kad šiandien arba rytoj būčiau sveikas? Kaip pagerinti sveikatą? Kur rasti stebuklingų vaistų gerai nuotaikai? Apie tai ir dar daug įdomių dalykų diskutavo mokiniai  respublikinės pradinių kl. mokinių pažintinės-praktinės konferencijos „Aukime sveiki” metu. 

Apie vaistažoles, jų naudą, paruošimą ir naudingas savybes  2 kl. mokinės Gabija Petrukonytė ir Viltė Žilinskaitė parengė pranešimą „Vaistažolės-mažosios burtininkės”. Mergaitės papasakojo apie didelę gamtos dovaną – vaistažoles, tinkamą jų naudojimą,  vaistinių augalų  naudingas savybes, ragavo  pušų kankorėžių medaus. Joms padėjo  mokytojos Renata Vyšniauskienė ir Rimutė Ledauskienė.

1 klasės mokiniai Edvinas Rila ir Faustas Bubelis parengė pranešimą „Draugaujame su vaisiais ir daržovėmis”, kuriame aptarė vaisių ir daržovių  naudą, pristatė projekto „Augu sveikas” veiklas. Mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos Vilma Beinorienė ir Nida Zikienė.

 

3b klasės mokinys Aurimas Jarušauskas parengė ir pristatė pranešimą „Pusryčių svarba mūsų mityboje”. Jam pasiruošti padėjo mokytoja Giedrė Grigaitienė.

Kovo 20 – ąją švenčiama Pasaulinė žemės diena, sugrąžinanti šiltąjį ir šviesųjį metų laiką, sulyginanti dieną su naktimi ir primenanti, kad visiems reikia saugoti ir globoti mūsų žaliąją planetą. Su pavasario lygiadieniu ateina ir tikrasis astronominis pavasaris.

Šią dieną Šiaulių „Dermės“ mokykloje vyko projektinė diena „Sveikinu Žemę“. 5-10 klasių mokiniai domėjosi ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais, dalyvavo muzikinėje inprovizacijoje “Tarp Žemės ir dangaus”, naudodami įvairias medžiagas ir techniką parengė kūrybinius darbus “Žinutė Žemei”.

Projektinės dienos „Sveikinu Žemę“ organizatorės : Bernadeta S., Laima P., Arnolda K.

Kovo 21 dieną minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurios metu tradiciškai mūvimos skirtingos kojinės, išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį žmonėms su Dauno sindromu nulemia tik viena chromosoma.

Kovo 19 d. 2a ir 2b klasių mokiniai kartu su mokytojomis Rima Ledauskiene, Renata Vyšniauskienė ir šokio mokytoja Arnolda Kapačinskiene parengėme šokį ir tokiu būdu prisidedame prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos išreikšti paramą šiai jautriai visuomenės grupei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

Tai jaučiantis, turintis pomėgių, talentų, norų žmogus. Mums visiems šviečia ta pati saulė, kvepia gėlės, ošia jūra ir širdy gimsta meilė

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos