Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“

1b klasės bendruomenė Nacionaliniame miškasodyje
„Kad giria žaliuotų“


Balandžio 20 d. vyko didžiausia Valstybinių miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuota miškų sodinimo šventė – Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“. Visoje Lietuvoje buvo pasodinta virš 100 girių, taip įprasminant Dainų šventės šimtmetį.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos generalinio direktoriaus Valdo Kaubrės, Nacionalinis miškasodis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau žmonių. Šiemet įsitraukusiųjų į akciją rekordiškai daug – net apie 15 tūkstančių. Šį gausų būrį talkininkų papildė ir mūsų mokyklos 1b klasės bendruomenė. Medelius sodinome Šiaulių miškų urėdijos Vainagių girininkijoje.
Visi dalyviai atidžiai išklausė instruktažą, sužinojo, kaip sodinti medelius: kokio gylio ir kokiu atstumu viena nuo kitos kasamos duobutės, kaip taisyklingai įdedamas augalo šaknynas, kokiu įrankiu – kastuvu ar sodikliu sodinamos eglaitės, pušaitės ir berželiai. Vaikai prisiminė augalo dalis, spėliojo, koks miškas – spygliuočių, lapuočių ar mišrus – užaugs po daugelio metų.
Vieningai nutarėme – baigę ketvirtą klasę ne tik pasitikrinsime įgytas žinias, bet ir aplankysime pasodintą mišką. Tikimės, kad miškasodis taps mūsų klasės bendruomenės tradicine veikla, nes tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus.

1b klasės mokytoja G. Grigaitienė ir auklėtoja L. Anučauskytė 

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian