Paskelbti konkurso „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“ laureatai

Laba diena,
su nekantrumu skubame pranešti, kad konkursas „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“, organizuotas Lituanistų sambūrio drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kabos institutu, Lietuvių kalbos draugija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įvyko. Buvo gauti 185 darbai iš Lietuvos bei lituanistinių mokyklų užsienyje. Norime jums visiems padėkoti, kad taip aktyviai dalyvavote konkurse ir atsiuntėte tikrai įdomių bei prasmingų darbų. Nustebinote savo kūrybiškumu. Ačiū jums, tai įkvepia ir mus, konkurso organizatorius, kad lietuvių kalba, jos istorija, kultūra, žymūs žmonės, garsinantys Lietuvą, rūpi ir jums. Nenusiminkite jei neužėmėte prizinės vietos, jūs jau laimėjote, nes išdrįsote dalyvauti!!!

Vasario 8 d. susirinkusi komisija ilgai diskutavo, vertino jūsų atsiųstus darbus ir paskelbė laureatus 1-4, 5-8, 9-12 klasių bei lituanistinių mokyklų kategorijose. Kadangi gerų ir įdomių darbų buvo daug, o komisijai buvo sunku juos įvertinti, atsirado dar viena kategorija – „Pastebėti komisijos“. Konkurso rezultatai skelbiami laiško priede. Laureatai ir jų mokytojai bus apdovanoti Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bei Lietuvių kalbos instituto išleistomis knygomis, o moksleivius dar nudžiuginsime ausinėmis, kolonėlėmis, išmaniaisiais laikrodžiais ir kt. Visi konkurso dalyviai gaus padėkas už dalyvavimą konkurse. O Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas mielai kviečia atvyktį į svečius – į Vileišių rūmus ir iš arti pamatyti vieną iš lietuvybės centrų, pasiklausyti įdomių pasakojimų ne tik apie Petrą Vileišį, jo veiklą, bet ir susipažinti su Mokslo draugijos veikla, didžiausiu Lietuvoje Tautosakos archyvu, pasėdėti už Jono Basanavičiaus stalo. Tuščiomis iš Vileišių rūmų negrįšite – būsite apdovanoti knygomis. Dėl datos būtina išankstinė registracija tel. 861800484.

Taip pat maloniai kviečiame visus dalyvauti baigiamajame konkurso renginyje, kuris įvyks 2024 m. kovo 1 d. 12 val. Jame bus pristatyti ne tik laureatų darbai, bet savo įžvalgomis apie šį konkursą, mokinių darbus pasidalins ir juos vertinę komisijos nariai. Renginio metu savo laureatus paskelbs ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija bei Lietuvių kalbos draugija. Renginys vyks nuotoliniu būdu, Zoom platformoje. Prisijungimo nuorodą atsiųsime vėliau.

Iki pasimatymo renginyje arba kitais metais!!!
Konkurso organizatoriai

Konkurso „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“ laureatų sąrašas:

1-4 klasės  

I vieta Šiaulių Dermės mokykla, Video medžiaga „Mano lietuvių kalba, atrasta ant Jurgaičių, Domantų piliakalnio…“. II vieta Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Literatūrinė kompozicija žemaitiškai pagal lietuvių liaudies patarles „Pasirokuokem“, III vieta Kretingos r., Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, Laiškas Motiejui Valančiui. Pastebėti komisijos Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazija, Komiksas „Mano krašto tarmė“. Elektrėnų pradinė mokykla, Video medžiaga „Elektrėnai ir jo apylinkės“.

5-8 klasės

I vieta Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, Kūrybinis darbas „Pasivaikščiojimas Vilkaviškio miesto gatvėmis įvairiais istoriniais laikotarpiais“. II vieta Rokiškio r. Juodupės gimnazija, Rašto darbas-knyga „Jadupėnų nuotikiai“. III vieta Garliavos Jonučių progimnazija, Esė „Nuo Borutos kalno“. Pastebėti komisijos Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, Kūrybinis darbas „Mano rajono įžymus žmogus – Raimundas Blažaitis“. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, Kūrybinis darbas „Pasivaikščiojimai po Pajevonio-Vištyčio apylinkes“. Klaipėdos „Saulėtekio” progimnazija, Esė „Dangaus atspindys vandenyje“.

9-12 klasės

I vieta Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, Rašto darbas „Pamiršau“. II vieta Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, Interviu „Skuodiškis, kuris tikriausiai ir sapnuoja žemaitiškai“. III vieta Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, Video-interviu „Šeimos, giminės pasakojimai apie lietuvių kalbos išlaikymą“. Pastebėti komisijos Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazija, Rašto darbas „Lietuvių kalba – mano kalba“. Vilniaus r. Sudervės pagrindinė mokykla, Video medžiaga „Ką kalba vietovardžiai“.

Lituanistinės mokyklos

I vieta Vokietijos Vasario 16-osios gimnazija, Kūrybinis darbas „Vasario 16-osios gimnazija“. II vieta Airijos Kavano lituanistinė mokykla „Gintarėlis”, Rašto darbas „Lietuvių kalba – mano kalba“. III vieta Airijos Kavano lituanistinė mokykla „Gintarėlis”, Rašto darbas „Šeimos, giminės pasakojimai apie lietuvių kalbos išlaikymą“.

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian