Pilietinė akcija minint vieversio dieną

Dažnai būnant gamtoje ir žiemą galima pastebėti nemažai įvairių paukščių rūšių. Žiemos metu paukščiai yra mažiau baikštūs, arčiau prisileidžia žmones. Nemažai nepatogumų sukėlęs gausus sniegas, padidino rūpesčių ir paukščiams. Didžiausias sparnuočių siaubas yra žemę, o kartu ir jų maisto atsargas, užklojanti sniego danga. Spaudžiantis šaltukas jiems taip pat pavojingas. Šiaulių „Dermės“ mokykloje nuspręsta vykdyti projektą „Būkime paukštelių draugais“.

Mokytojos Rima, Rasa, Irma, Laima rinko medžiagą apie žiemojančius paukščius, jų priežiūrą, parengė atmintines su nuotraukomis ir rekomendacijomis. Mokytojai Raimondas, Nerijus, Redas ir Simas pasirūpino lesyklėlių tvirtinimu. Pakabinti jas padėjo septintokai. Projekto vykdymo metu P–4 kl. mokiniai ne tik globos ir stebės paukščius, bet ir pieš, atliks kūrybines užduotis, ieškos dominančios informacijos, surengs parodą.

Nutarta mokyklos parke pakabinti lesyklėles ir globoti paukštelius. Nors pavasaris ne už kalnų, bet pagalbos niekada nebūna per daug. Vieversio dienos proga mokykloje vyko šventė. Mokiniai su savo mokytojais gavo lesalo, prižiūrimą lesyklėlę ir atmintines apie žiemojančius paukščius. Smagu turėti savo globotinius – paukštelius. Stebėti lesykloje zujančius sparnuočius – tikras džiaugsmas. Smagu bandyti atspėti kaip vadinasi kiekvienas paukštelis, ar tiesiog stebėti, ką mėgsta lesti, su kuo draugauja arba pešasi. Tad rūpestis lesykla – tai mūsų pavyzdys kaip reikia rūpintis kitais. Būkime paukštelių draugais!

P–4 klasės ir mokytojų komanda: Rima, Rasa, Irma, Laima, Raimondas, Nerijus, Redas ir Simas.

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian