Pilietinė iniciatyva „Lietuvos mes vardą minim“

Vaiko pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas prasideda nuo artimiausios aplinkos ir jį supančių žmonių. Anot Vyčio Vydūno, pirmutinis auklėjimo veiksnys – šeima. Vaikas joje gauna „fizinį kūną“ ir dvasinio gyvenimo pradžią, čia ugdomi pirmieji žmogiškumo daigai, čia jis supažindinamas su tautos kultūra. Kalbant apie Lietuvai svarbias dienas, Šiaulių „Dermės“ mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje inicijuota pilietiškumo ir tautinė iniciatyva „Lietuvos mes vardą minim“, kurios metu buvo ugdomas vaikų tautiškumas, patriotiškumas, pilietiškumas ir meilė savo kraštui. Siekiama, kad ugdytiniai geriau pažintų Lietuvą, savo gimtinę, jos simbolius, didžiuotųsi ja ir gerbtų. Iniciatyvos metu vyko pokalbiai apie Lietuvą bei Lietuvoje gyvenančius žmones. Buvo aptarta, kodėl mums svarbios lietuviškos šventės? Kas įvyko vasario 16 – ąją ir kovo 11 – ąją? Kas yra laisvė? Savo rankose laikydami trispalves vėliavėles, aptarėme Lietuvos trispalvės spalvų reikšmes, prisiminėme kokioje šalyje gyvename. Tyrinėjome kiekvienos šeimos istoriją – močiutes, senelius, didžiuodamiesi savo šaknimis. Kalbėjome apie Lietuvą, apie joje gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino mūsų šalį ir tebegarsina. Veiklų metu daug dėmesio skirta vaikų pažinimo ir patirties kaupimui apie Lietuvą ir su ja susijusius įvykius, gimtinę, jos simbolius, puoselėjamas pasididžiavimas savo šalimi ir pagarba jai.

Vaikai negailėjo gražių žodžių gimtinei, Lietuvai, šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, piešė piešinius, statė statinius, skirtus šioms gražioms šventėms paminėti.

Vykusių renginių metu siekėme, kad vaikai suprastų, kad valstybę kuriame mes, todėl patys turime stengtis, kad čia būtų gera gyventi. Tikimės, kad veiklų įvairovė mažųjų širdelėse pažadino bendrystės, nuoširdumo, tautiškumo jausmą sau, šalia esančiam ir savo šaliai.

Nieko nėra svarbesnio už laisvę ir nepriklausomybę, norą gyventi Lietuvoje ir būti jos dalimi.

Vykusios veiklos užfiksuotos nuotraukose, o jas kūrybingai panaudojus, sukurtas filmas ir patalpintas youtube platformoje.

https://youtu.be/9G-gH__GjXA?si=thSnkBDIzKMD4Uqv

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė

 

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian