Sausio 13 – ąją minėkime kartu visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Dovanos, sveikinimai ir linkėjimai…. Jų niekad nebūna per daug, gali būti tik per mažai… Mokyklos penktokai piešė ir siuntė naujametinius sveikinimus draugams ir eTwinning projekto ” Dinamiškoji anglų kalba” partneriams iš Yalvaç Alemdar İlkokulu (Turkija). O kaip smagu sveikinimų sulaukti!!! Ačiū! Thank you! Teşekkür ederim! Anglų k. mokytoja ir projektų koordinatorė R. Kavaliauskienė.

Mokyklos bendruomenė sulaukė dovanų iš  Bitininkų draugijos „Spiečius”. Ačiū draugijos pirmininkui Remigijui Šemekliui ir jos nariui Arvydui Mockevičiui už ilgametę draugystę, dovanas ir apsilankymą. 

Gerb. UAB „Auneksa” direktoriau Gintarai,

Dėkojame už tą įspūdingą sniego kalną, kuris mums tapo vienas iš didžiausių žiemos malonumų, suteikė vien tik teigiamas emocijas, sukėlė nuoširdžias šypsenas, parausvino žandus, leido prisiminti vaikystę suaugusiesiems ir sujungė visą bendruomenę: sportuoti, žaisti, lenktyniauti, mokytis. Tikimės, kad sunkus jūsų darbas neištirps ir sniego kalnu galėsime mėgautis ilgai. Ačiū už tobulą sniego pramogą!

Sausio 13-oji… Atmintis gyva, kol liudija… Ačiū, kad iškovojote laisvę . Ačiū visiems, kurie tuomet stovėjote petis į petį. Kasmet šią dieną užima tylus graudumas, nes vis labiau ir labiau supranti, kaip gera gyventi laisvoj šaly….Kartu augti ir auginti, kurti ir brandinti, klysti ir atsitiesti, pasirinkti ir tikėti, kad ateitis bus vis šviesesnė. 

Mokytojai: R. Kavaliauskienė,B.Sabatauskė, I. Miniauskienė, R. Gabrielaitis, N.Medžiaušienė ir Mokinių taryba

Sausio 13 – ąją minėkime kartu visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“


Tarptautinė komisija nacių ir   sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia   Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, organizacijas bei visus   geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę   prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva,   nes liudija“.

Kviečiame visoje Lietuvoje, visus   kartu, 2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose   uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 

2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę. Kaip sakoma LRT anonse apie Sausio 13 – ąją, jog per 30 metų „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei.

Prieš 30 metų Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, Lietuvos teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vieta: institucijos, organizacijos (jeigu dirba), visų Lietuvos gyventojų namai. Jeigu dirbama nuotoliniu būdu – uždekime žvakes prie langų namuose.
Data:  2021 m. sausio 13 diena (trečiadienis).
Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.

Pasiūlymas organizuoti iniciatyvą: Ties kiekvienu lango viduriu pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Pastaba. Svarbu žvakes uždegti tuo pačiu metu (8.00–8.10 val.) tam, kad žvakių liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu. Ypač efektingai tai atrodo ryte, nes dar tamsu ir žvakių liepsnelės atkreips dėmesį ir prisimins dienos svarbą.

Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų, tuomet minėjimus organizavo daugiau nei 100 mokyklų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja. Nuo 2010 metų iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų.

Ketinančius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ prašome registruotis: https://www.komisija.lt/renginiai/kvieciame-dalyvauti-pilietineje-iniciatyvoje-atmintis-gyva-nes-liudija/

Užpildžius registracijos formą, jūsų duomenys bendrame dalyvių sąraše internetiniame puslapyje bus matomi ne iš karto.

Nuotraukų iš pilietinės iniciatyvos siųsti NEBŪTINA. Bet jeigu norite pasidalinti itin originaliomis ir geros kokybės, tuomet prašome atsiųsti 1–2 (ne daugiau) nuotraukas el. paštu: istorinekomisija@gmail.com

Iškilus klausimams, išsamesnę informaciją mielai suteiksime telefonu  8 706 63818, 8 706 63804 arba el. paštu: ingrida.vilkiene@lrv.ltkomisija@lrv.lt;

Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą ankstesniais metais: www.komisija.lt

Organizatorius:

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti 

Mūsų planeta yra gyva, žmonija yra jos dalis – metas prisiimti atsakomybę už jos ateitį.

2020 m. gruodžio 1 d. finišavo unikalus „Gyvoji planeta” projektas, kuris kvietė užmegzti ar sustiprinti ryšį su pasirinktu gyvūnu bei atrasti jame dorybių. Unikalus tuo, jog ieškoti dorybių žmoguje yra suprantamas dalykas, tačiau gyvūnuose?.. Negi paukščiai, varliagyviai, žuvys, vėžiagyviai, moliuskai, vabzdžiai, voragyviai ar netgi kirmėlės gali turėti dorybių? O, taip! Ir, pasirodo, daugybę! Dalyvavo net 113 švietimo įstaigų iš visų Lietuvos apskričių, 3390 mokinių, mokytojų ir net tėvelių…

2b klasės ir 5b klasės mokiniai kartu su mokytojomis R.Ledauskiene ir R.Šukiene, T.Bičiušu taip pat dalyvavo šiame respublikiniame projekte „Gyvoji žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai“. Darbai buvo įvertinti Diplomais. Projekte dalyvavo 11 mokinių ir 3 pedagogai. Rudenį mokyklos parke buvo įrengtas Vabzdžių viešbutis, kuriame žiemoti įsikūrė daugybė vabzdžių. Tai paskatino pasidomėti vabzdžių gyvenimu. Pasirinkome kamanes ir grambuolius (karkvabalius). Kaip įdomu ieškoti, skaityti, tyrinėti ir domėtis vabzdžių gyvenimu!

Mokiniai kartu su mokytojais sukūrė didžiulius vabzdžių maketus, rašė aprašus, juos iliustravo. Sukurtas video filmukas https://youtu.be/AHMBBQwIbFc, pristatantis projekto veiklas. Kviečiame apsilankyti „Gyvosios planetos“ puslapyje https://gyvojiplaneta.lt/ bei FB https://www.facebook.com/gyvojiplaneta ir paskaityti gyvūnų dorybių aprašymus, peržiūrėti kūrybinių darbų albumus.

2a ir 2b klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame 1-4 kl. kūrybinių darbų integruotame anglų kalbos bei dailės ir technologijų virtualiame konkurse „Kuriu žiemužės pasaką” . EDGARAS AUGYS (2a kl.) IR INGA TARVYDAITĖ (2b kl.) buvo įvertinti Diplomais, laimėjo II vietas, Mantas Lisinskas (2b kl.) ir Ditmantas Anužis (2a kl.) gavo Padėkas už dalyvavimą. Konkursui padėjo pasirengti mokytojos R.Vyšniauskienė ir R.Ledauskienė. Už mokinių parengimą pedagogės gavo Padėkas. Virtualios parodos nuorodos:  nugalėtojai http://ppu.saulevilnius.lt/skelbiami-konkurso-kuriu-ziemuzes-pasaka-nugaletojai/ ir konkurso virtuali paroda https://www.youtube.com/watch?v=8nf7tkzOe9M. 

Vykdant projektą „Žaliosios edukacinės erdvės mokyklos aplinkoje ir ugdymo galimybės“ atnaujinta parko teritorija. Atsirado žaidimų , poilsio zonos. Įrengti alpinariumai, kuriuose žiedais džiugino gėlės ir visžaliai augalai. Pasodinti įvairių retų rūšių, spalvų, formų parko medžiai ir krūmai: katalpos, gausiažiedės gudobelės, metasekvoja, parotija, magnolijos, ožekšniai, vokarnis, puošmedis, retesnių rūšių pušys, maumedžiai, kadagiai, tujos.

Parko įrengimo tikslas – leisti vaikams pabūti mažaisiais gamtos tyrėjais ir įdomiai, interaktyviai, nuotaikingai susipažinti su augmenijos pasauliu. Skatinti daugiau sužinoti apie gyvąją gamtą, tyrinėti, kurti, kūrybiškai naudojant augalo dalis, sėklas, lapus. Prie augalų numatoma įrengti informacines lenteles.

Buvo įrengta sodo-daržo zona. Rudeniop suvešėjo vaistiniai augalai, užaugo moliūgai, burorėkliai, morkos , svogūnai, sunoko obuoliukai, prisirpo spanguolės ir bruknės. 

Įrengtos žaidimų aikštelės aktyviam poilsiui ir sportui: supynės, spyruokliukai, laipynės, smėlio dėžės. Žaidimų aikštelėse vaikai turi galimybę žaisti, aktyviai ir smagiai leisti laiką. Tai puiki proga būti gryname ore ir bendrauti. Vaikų žaidimų erdvė skatina judėti, lavina jų kūrybiškumą ir išmanumą.

 Parko alėjoje tarp liepų įrengtas „Basų kojų takas“ (dar vadinamas natūropato Sebastian’o Kneipp’o taku), kuriuo galima vaikščioti jaučiant po kojomis skirtingus paviršius. Tikslas – sukurti sveikatinimo ir atsipalaidavimo priemonę gryname ore. Tako ilgis 10 m. Basomis teks eiti akmenimis, smėliu, medžių sėklomis, skiedromis, medžių rąstais bei kankorėžiais. Suorganizuotas tako apželdinimas pavasarį žydinčiais augalais, pasodinta virš 500 svogūninių augalų: krokų, scilių, narcizų, tulpių, snieguolių, plukių, irisų.

Liepų alėjos pabaigoje atsirado „Vabzdžių viešbutis“ . Medinis namelis greitai priviliojo smalsuolius, viešbutyje apsigyveno boružėlės, žiedmusės, voriukai, auksaakės. O žievėje jau knibžda šimtakojai ir vėdarėliai. Namelis kviečia stebėtojus – vaikus. Kaip smalsu stebėti kas rėplioja ir šildosi saulės atokaitoje, o kas intensyviai ieško būsto žiemai.

Vabzdžių viešbučio įrengimo tikslas – padėti saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos. Miestų plėtra ir pramonės veikla sutrikdo natūralius vyksmus, todėl mažėja biologinių rūšių. Tikimės, kad namelis privilios naudinguosius vabzdžius į mokyklos parką ir padės natūraliu būdu kovoti su kenkėjais.

 Baigiama rengti lauko klasė. Svarbiausias tikslas – sukurti savaiminio mokymosi sąlygas mokiniams. Šios netradicinės klasės atsiradimą lėmė kūrybiškas žvilgsnis į pamoką ir noras, kad natūralioje aplinkoje mokytojai, mokiniai ir kiti bendruomenės nariai jaustųsi saugiai, turiningai ir įdomiai leistų laiką. Ši netradicinė erdvė pritaikyta šiuolaikiniams mokinių ugdymo(si) poreikiams, įrengtas internetas, patogus apšvietimas, šildymas.

Gamta- nepakartojama erdvė mokymuisi, stiprinant gamtos ir žmogaus santykį. Gamtoje galima atlikti stebėjimus, tyrimus, vesti įvairių dalykų pamokas, organizuoti įvairius projektus, šventes renginius. Naujos erdvės tapo patraukliu traukos tašku visai mokyklos bendruomenei.

Projekto „Žaliosios edukacinės erdvės mokyklos aplinkoje ir ugdymo galimybės“ organizatoriai

Naujausi įrašai

Archyvai

Kategorijos

LithuanianEnglishUkrainian